brukdekorbrukdekorbrukdekor

GRYSY  I ŻWIRY

Grysy to kruszywa kamienne łamane o różnych frakcjach (wielkościach) - od dwóch do kilkudziesięciu milimetrów. Są wykorzystywane w ogrodnictwie jako element dekoracyjny architektury krajobrazowej do wykonywania opasek, uzupełniania rabatek, jako tło kompozycji ogrodowych, zamiast kory, do skalniaków, oczek wodnych itp.

 

Grysy mają ostre krawędzie, a co z tego wynika, mogą się klinować, dzięki czemu mogą być? używane również na ścieżki, alejki ogrodowe, opaski prowadzące wokół domu.

Żwiry to drobne kamienie wielkości kilku centymetrów o kształcie okrągłym/owalnym. Powszechnie używane na opaski, do czek wodnych, uzupełnienie kompozycji ogrodowych itp. Nadają ogrodowi delikatny wdzięk i naturalny wygląd.

 

OTOCZAKI

Otoczaki jak sama nazwa wskazuje to kamienie owalne/okrągłe o wielkości od kilku milimetrów nawet do kilkudziesięciu centymetrów w określonych przedziałach frakcyjnych.


Są to kamienie, dzięki którym ze względu na ich różnorodność kolorystyczną i rozmiarową można urzeczywistnić każde marzenie, które powstaje w ludzkim umyśle na myśl o idealnym ogrodzie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą otoczaków z całego świata.

 

BRYŁY

Do kamieni dekoracyjnych zaliczamy m. in. bryły, głazy oraz monolity. Bryły i głazy to kamienie naturalnie łupane nie poddawane żadnej obróbce. Ich waga i wielkość sięga od kilku kilogramów i kilkunastu centymetrów do kilku ton przy średnicy dochodzącej nawet do dwóch metrów lub więcej.

Ten rodzaj kamienia jest nieodzownym elementem każdego skalniaka, przeróżnych kompozycji ogrodowych jak również stosowany jest jako pojedynczo stawiane okazy, które w rewelacyjny sposób uwydatniają urok każdego ogrodu. Projektując ogród trzeba pamiętać o praktycznych zaletach kompozycji wykonanych z kamienia – w odróżnieniu od roślin i drzew nie wymagają one pielęgnacji.

Przekonali się o tym już ogrodnicy, projektanci oraz firmy zakładające ogrody. Najbardziej popularne polskie tego typu kamienie dekoracyjne to serpentynit, wapień, piaskowiec, dolomit, łupek serecytowy i czarny. Niestety kamienie te dalece ustępują miejsca „cudom natury” jakie można spotkać w innych krajach Europy oraz na innych kontynentach.

     

 

SKAŁY

 

Kamień ogrodowy- COMPLETTO / ELEMENTY UZUPEŁNIAJĄCE

NOWOŚĆ Z KAŻDEJ STRONY Wygląd nowego elementu do złudzenia przypomina naturalny kamień To wyjątkowa trapezowa forma, która otwiera kolejne, niespotykane dotąd możliwości aranżacji przestrzeni ogrodu. Plastyczny kształt i neutralna kolorystyka wpływają na uniwersalność produktu. Kamień ogrodowy doskonale sprawdza się jako oprawa okrągłych rabat i oczek wodnych, ozdobne wykończenie murów, ogrodzeń oraz różnego typu ścieżek i placów.

PARTNERZY

polbrukstylbetkosk_bet_www_4

PROMOCJE

AVANTI KOSTKA PŁUKANA z naturalnym kruszywem POLBRUK w super cenie! Sprawdź....

KONTAKT: Brukdekor s.c

Pierwszy punkt sprzedaży:
Al. Zjednoczenia 92A, 65-001 Zielona Góra
tel. (68) 470 99 77
kom. +(48) 502288403

pon.-pt. 9.00-16.00

soboty nieczynne

Kontakt telefoniczny.

Drugi punkt sprzedaży:
Ul. Wapienna 5, 68-203 Żary
tel. (+48) 503 099 244
kom. (+48) 502 288 403

pon.-pt. 9.00-16.00

soboty nieczynne

Kontakt telefoniczny.